Wednesday
2024-04-24
7:10 AM
Login form
Search
Our poll
Rate my site
Total of answers: 56
Site friends
  • Create a free website
  • Statistics

    My site

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: myraghi  
    Forum » Prepelite japoneze » Club membri » myraghi (myraghi biocoturnix Deva)
    myraghi
    myraghiDate: Saturday, 2012-02-11, 6:28 PM | Message # 1
    Private
    Group: Administrators
    Messages: 17
    Reputation: 0
    Status: Offline
    Ma numesc Mircea Radoane , sunt din Deva si cresc prepelite din 1998, cu unele intreruperi de-a lungul timpului.
    Cel mai mare numar de prepeite pe care l-am avut a fost de 600 buc, in 2000.
    Acum efectivul este doar de 200 de pasari adulte si 100 de pui. La incubat sunt puse oua in fiecare saptamana.
     
    florinclDate: Friday, 2012-09-21, 9:01 PM | Message # 2
    Private
    Group: Users
    Messages: 1
    Reputation: 0
    Status: Offline
    buna seara...de cateva zile ma gandesc la o mica afacere cu prepelite...in ultimele zile am intrat si am citit fel si fel de lucruri despre prepelite...mai merge aceasta treaba cu prepelitele???
     
    myraghiDate: Friday, 2012-10-05, 2:17 PM | Message # 3
    Private
    Group: Administrators
    Messages: 17
    Reputation: 0
    Status: Offline
    Buna.
    Merge mai la relanty, decand cu criza.
    Nu stiu cum va fi din toamna asta in colo, furajele se vor scumpii exagerat de mult, iar pretul oualor nu poate fi urcat, caci nu se vor mai vinde. Nu vreau sa fiu pesimist, asa ca iti spun ,ca da, sigur in zona Bucurestiului, unde inca mai sunt bani, treba mai merge. Depinde doar de clientela pe care trebuie sa ti-o gasesti singur.
    Altfel, este o treaba relativ usoara.
     
    Forum » Prepelite japoneze » Club membri » myraghi (myraghi biocoturnix Deva)
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search: